آیا تاکنون به تفاوت هایی که بین نفر اول و دوم یک مسابقه وجود دارد دقت کرده اید ؟ در اغلب مسابقات جایزه نفر اول در حدود 2 الی 11 برابر جایزه نفر دوم و جایزه نفر دوم هم بین 2تا 11برابر جایزه نفر سوم است. معمولا اگر در یک مسابقه جایزه نفر اول 11میلیون تومان تعیین شود جایزه نفر دوم ممکن است 2میلیون تومان و جایزه نفر سوم 511هزار تومان تعیین شود و نفر چهارم به بعد هیچ جایزه ای دریافت نخواهند نمود.

اما آیا واقعا نفر اول که 11میلیون تومان برنده شده است 21برابر با نفر سوم تفاوت دارد ؟ آیا نفر چهارم هیچ کاری انجام نداده است ؟ به هیچ وجه اینطور نیست. اگر به مسابقات اسب دوانی، وزنه برداری، دو، شنا، اتومبیلرانی و … دقت کرده باشید تفاوت رکورد نفر اول و دوم در بسیاری از مواقع کمتر از 1ثانیه یا 1کیلوگرم و … است.

به عنوان مثال نتایج نهایی مرحله اول قهرمانی باشگاه های کشور در سال 14را بررسی نمودم که در ماده 211متر نتایج به این شکل بود:


نفر اول : 21ثانیه و 1صدم ثانیه

نفر دوم : 21ثانیه و 11صدم ثانیه

نفر سوم : 21ثانیه و 15صدم ثانیه

نفر چهارم : 21ثانیه و 24صدم ثانیه

نفر پنجم: 21ثانیه و 21صدم ثانیه

نفر ششم : 21ثانیه و 34صدم ثانیه


همان طور که می بینید تفاوت نفر اول و دوم مسابقه یک صدم ثانیه است و تفاوت نفر اول و نفر ششم مسابقه 15صدم ثانیه است. این به معنی این است که نفر اول فقط 15صدم ثانیه زودتر از نفر ششم مسافت 211متری را دویده است. سرعت نفر اول 1/43313متر بر ثانیه بوده است و سرعت نفر دوم 1/4133یعنی سرعت نفر اول فقط 4میلی متر بر ثانیه از نفر دوم بیشتر بوده است. اگر قرار است جایزه نفر اول را به ما بدهند باید هر روز فقط یک قدم بیشتر از دیروز برای نزدیکتر شدن به موفقیت برداریم.

اگر میخواهید در کارفروش بمانید و تا امروز، روزانه 10 مشاوره انجام داده اید از امروز هر هفته فقط یک مشاوره به مشاوره  های خود اضافه کنید. مطمئن باشید شما می توانید این کار را انجام دهید. فقط باید کمی هوشمندانه تر وقت خود را مدیریت کنید و راندمانتان را افزایش دهید. شاید فکر کنید هر هفته یک مشاوره خیلی کم است و باید روزانه یک مشاوره اضافه کنید اما اگر تاکنون چنین کاری را انجام نداده اید سخت در اشتباهید.

به یاد داشته باشید بین نفر اول و دوم فقط 1 صدم ثانیه اختلاف وجود دارد نه 1دقیقه و نه حتی 1ثانیه ! پس نیازی نیست کاری کنید که پس از 11روز دیگر نتوانید آن را انجام دهید. تنها کافیست صبر کنید و آرام عملکردتان را بهبود بخشید.

هر هفته یک مشاوره بعد از یکسال برابر 52 مشاوره در هفته خواهد شد! یعنی تعداد مشاوره ها تا 12ماه دیگر 3برابر وضع فعلی می شود و ممکن است در آن زمان دیگر به تنهایی از پس این کار برنیایید و به سادگی می توانید از دیگران نیز کمک بگیرید. اما آیا در 51روز آینده هم می توانید از دیگران کمک بخواهید؟ پس هیچ وقت به فکر تغییرات سریع نباشید. اجازه دهید زمان هم با شما همراه شود و به نفع شما کار کند.


نقش زمان در رسیدن به پیروزی درست مانند یک تابع نمایی صعودی مانند شکل زیر است. ممکن است در ماه های اول پیشرفت شما بسیار ناچیز باشد اما باید بتوانید کیفیت عملکرد خود را حفظ کنید و آن را ارتقا دهید، خواهید دید که با سپری شدن زمان شتاب افزایش میزان پیشرفت شما رشد خواهد نمود و پس از مدتی آن چنان سریع پیشرفت می کنید که باورنخواهید کرد.
شعر سعدی را در تمام مراحل کسب و کار و زندگی شخصیتان به یاد داشته باشید تا به موفقیت باور کردنی دست پیدا کنید.

رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود

رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

اگر می خواهید در زمینه کاری خودتان به بهترین تبدیل شوید به دنبال تغییرات بزرگ نباشید. هر روز یک تغییر مثبت کوچک ایجاد کنید و این روند را ادامه دهید این رویه در جهان به عنوان اصل تغییرات کوچک شناخته شده است

 

 

با یاد خدا آموزش های حرفه ای فروش بیمه عمر را شروع خواهیم کرد


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانلود آهنگ مرغ مروارید سبزسبز رست بیف با سس اضافه ترجمتن ، ارائه خدمات ترجمه و بازخوانی دانلود سوالات دروس هشتم پرواز در خیال طب سنتی linkforme باربری در خادم آباد | 02165297748 دکتر اکبر عظیمی، متخصص کودکان و نوزادان